Produkty

Hybridný ventilačný systém HVH 300

Popis systému

Zariadenie bolo vyvinuté pre riadené vetranie obytných a komerčných priestorov, panelových domov, výrobných a skladových hál.

Hybridný ventilátor HVH 300-1700 sa skladá z kombinácie: radiálnej rotačnej hlavice Edmonds Hurricane 300 a elektronicky riadeného ventilátora Soler & Palau, ktorý je uložený v akustickom boxe ( tlmí hluk ). Spodná časť akustického boxu obsahuje prírubu pre jednoduchú inštaláciu. Zariadenie využíva energiu vetra v kombinácii s el. pohonom.

Ventilačná hlavica Edmonds Hurricane 300

Ventilačná hlavica Hurricane 300 je navrhnutá ako radiálne obežné koleso. Špeciálne navrhnuté dvojité ložiská Tandaco zaišťujú vysokú stabilitu turbíny, velká plocha lopatiek vysokú dotáčavosť i pri miernom vetre a vysoký sací výkon v dlhých potrubných systémoch. Na rozdiel od tzv. cibuľových turbín má Hurricane vďaka svojej konštrukcii vysokú stabilitu v silnom vetre a nedochádza k deformácii turbíny. Sací výkon hlavice je vďaka radiálnímu obežnému kolesu niekoľkonásobně vyšší jako při cibuľových hlaviciach.

Motor s akustickým boxom

Vlastný pohon hybridnej turbíny je zaistený jednofázovým dvojpólovým motorom Soler & Palau s vnútorným rotorom a možnosťou elektronickej regulácie otáčok. Svorkovnica je osadená na statore motora. Motor je uložený v hornej časti akustického boxu ( tlmiče hluku ), ktorý zaisťuje nízku hladinu hlučnosti vlastného zariadenia a zamedzuje přenášaniu hluku do šachtového systému. Spodná časť akustického boxu obsahuje prírubu pre jednoduchú inštaláciu.

Regulácia

Regulaciu otáčiek zaisťuje elektronická riadiacia jednotka so snímačom podtlaku v potrubí a fázovým regulátorom výkonu.

Hlavní funkce

- zaišťuje postupné zvyšovanie výkonu ventilátoru pri zapínaní jednotlivých decentrálnych jednotiek v bytoch
- znižovanie výkonu ventilátora pri náraste termického vztlaku v potrubí
- znižovánie výkonu ventilátora pri silnom vetre, kedy rastie výkon rotačnej ventilačnej hlavice

Otáčky (min-1) Prietok ( 0 Pa ) m3-1 Napätie (V) Prúd (A) Výkon (W) Akust.tlak dB(A)
HVH 300 - 1700 1380 1650 230 0,033 78 67

Výkonová charakteristika hybridného ventilátora HVH 300 - 1700


Príslušenstvo

Regulátor otáčiek - elektronická riadiacia jednotka so snímačom podtlaku v potrubí a fázovým regulátorom výkonu - elektronická jednotka zaišťuje postupné zvyšovanie výkonu ventilátora pri zapínaní jednotlivých decentrálnych jednotiek v bytech.

Diagonálny ventilátor - Diagonálny ventilátor decentrálnej ventilačnej jednotky s tlmičom vibrácii, akustický tlak 27 dB(A) v 3 metroch a vo volnom akustickom poli.

Elektricky ovládaný ventil 12V - je ho možné umiestniť v kúpelniach, pokiaľ je možné použit bezpečnostný transformátor 230/12V, zapnutie je prevedené spolu s ventilátorom.

Aktívny ventilačný diel decentrálne ventilácie - Diagonálny ventilátor decentrálnej ventilačnej jednotky s tlmičom vibrácii, akustický tlak 27 dB(A) v 3 metroch a vo volnom akustickom poli.


Kontaktujte nás

Cesta poľnohospodárov 789/8
971 01 Prievidza, Slovakia

Tel.:   +421 465 421 306
Mob.:   +421 905 33 88 60

Email:  konzoly@otrade.sk

Na stiahnutie

Stiahnite si multimediálnu prezentáciu Edmonds vo formáte Powerpoint.
Ventilačné turbiny (formát PDF)